ПРЕВЕНЦИЈА ДИГИТАЛНОГ НАСИЉА И БЕЗБЕДНОСТ ДЕЦЕ НА ИНТЕРНЕТУ

Када говоримо о безбедности деце и вршњачком насиљу, у нашој школи , ове школске године смо посебан нагласак ставили на превенцију дигиталног насиља и безбедност деце на интернету.

У нашем Акционом плану за превенцију насиља једна од многобројних активности је сарадња са Националним контакт центром за безбедност деце на интернету. Представници овог Центра су били гости наше школе 15.10 2019.године. Тог дана одржали су две радионице за две групе ученика петог разреда ,а у поподневним сатима интерактивно предавање за родитеље ученика.

Циљ рада са родитељима је подизање нивоа свести и знања о утицају виртуелне стварности на развој деце и формирање њиховог понашања.