Дан школе у ОШ “Јеврем Обреновић“

Основна школа „Јеврем Обреновић“ обележила је свој Дан школе 18. марта на дан рођења Јеврема Обреновића у Шабачком позоришту.

На почетку програма присутнима се обратила директорка школе Јелена Јеврић. Директорка је овом приликом похвалила све  успешне и талентоване ученике наше школе који су освојили бројне награде из различитих предмета на такмичењима. Громогласним аплаузом су  поздрављени ови млади људи који су будућност наше земље.

У наставку програма публика је имала част да погледа интересантну представу „Оно као Ромео и Јулија“. Сценарио је написала ученица осмог разреда наше школе Јелена Илић, а она је представу и режирала. Око реализације помогли су  наставници српског језика, музичке и ликовне културе.

Овај комад представља савремену обраду већ познате теме. Акценат је на инспирисању младих да превазиђу међусобне разлике и развијају толеранцију и разумевање, да граде мостове, а не да подижу зидове и да схвате да је добра комуникација кључ за све.

Динамичан, ведар и проткан музиком комад никога није оставио равнодушним.