Европски дан језика

У суботу, 19. септембра 2018. године одржана је манифестација „Европски дан језика“. Овим поводом су се испред Културног центра у Шапцу окупили наставници и ученици основних и средњих школа како би се прикупио новац за Удружењу родитеља деце оболеле од рака Звончица. Како је ове године циљ био представљање мање популарних језика, наша школа је имала задатак да прикаже грчки језик и културу. Ученици су унапред припремили материјале са препознатљивим грчким мотивима, међу којима су се нашли: обележивачи за књиге, грчке заставице и рамови за фотографисање. Продаја се вршила по принципу добровољних прилога, а пролазници су, као и сами ученици, имали прилику да сазнају нешто ново и поделе искуства. Осим шарених порука пажњу су на штанд наше школе усмерили ученици обучени у спартанска ратничка одела и грчке тоге.

Координатор Тима за Дечју недељу

Јања Живковић