29. март 2019. године

ОБАВЕШТЕЊЕ О УПИСУ УЧЕНИКА ПРВОГ РАЗРЕДА

Упис деце у први разред основне школе за школску 2019/2020. годину почиње

1. априла 2019. године. Обавља се сваког радног дана код секретара школе у времену од 9:00 до 14:00 часова.

Приликом уписа детета заказује се провера спремности за полазак у школу код школског психолога и педагога.

Од потребних докумената треба доставити:

1. Извод из матичне књиге рођених
  2. Фотокопију пријаве боравка детета (евиденција пребивалишта)
  3. Потврду о здравственом стању детета
  4. Уверење да је дете похађало предшколски програм

Могућност прибављања дела документације у електронској форми (еУпис)

Упис ђака првака за наредну школску годину може се извршити коришћењем информационог система еУпис. Путем поменутог система, овлашћено лице наше школе врши упис првака и прибавља податке из службених евиденција (матична књига рођених и евиденција пребивалишта), а родитељ доставља остала документа (лекарско уверење и потврду о похађању предшколског програма).

Упис деце уз помоћ система еУпис биће сваког четвртка (у току уписног рока) у времену од 9-14 часова у канцеларији директора школе.

Драги родитељи, надамо се да ћете ценити наше залагање и настојање да вам уштедимо време које би иначе потрошили на прибављање извода из матичне књиге рођених и потврде о пребивалишту.

НАПОМЕНА: Уколико систем не преузме податке из службених евиденција, родитељи ће бити обавештени да подаци нису преузети. Као могући разлог за то јесте да у Регистру матичних књига недостаје ЈМБГ детета или није пријављено пребивалиште. У овом случају потребно је да родитељ лично оде код матичара и регулише питање ЈМБГ, односно у полицијску станицу и пријави пребивалиште детета. Након извршене исправке, упис ће бити извршен.