Наша школа је узела учешћа у пројекту ,,Звуци мога краја“ Центра за промоцију науке, ауторке Снежане Шалаи Тибор. Тим су чинили:
• Снежана Поповић, професор разредне наставе ОШ ,,Вук Караџић” Шабац,
• Весна Петровић, професор разредне наставе ОШ ,,Вук Караџић” Шабац,
• Марица Пријовић, наставник музичке културе ОШ ,,Јеврем Обреновић” Шабац,
• Марија Марковић, наставник музичке културе ОШ ,,Мајур” Мајур,
• Драган Павић, наставник музичке културе ОШ ,,Николај Велимировић” Шабац,
• Маја Мићић, наставник музичке културе ОШ ,,Стојан Новаковић” Летњиковац,
• Зоран Кокановић, наставник музичке културе ОШ ,,Вук Караџић” Лозница,
• Даница Кокановић, натавник музичке културе ОШ ,,Кадињача” Лозница,
• Гордана Дракић, наставник музичке културе ОШ ,,Јован Цвијић” Лозница.
Идеја пројекта је да се истражује и презентује народна музика и традиција народа Мачванског округа. Конципиран је у три фазе. Активности које су одржане: уводно предавање о Мачви др Анђелке Лазић, теренски рад, наградни конкурс, снимање заједничког спота за песму ,,Дрино водо, поздрави ми драго“.
У снимању заједничког спота учествовали су следећи ученици школе: певале су Сташа Радовић 5-3, Вања Гавриловић 5-3, Калина Сокић 5-2, Ана Марија Пантелић 6-2, Дивна Зеленовић 7-1, Нина Милић 8-2, Анђела Пантелић 8-3; свирали су Павле Васић 8-1 (хармоника), Теодора Драгојевић 8-2 (фрула) и Виктор Петковић 7-1 (гитара).
Исидора Милошевић, ученица 5-3, освојила је другу награду на конкурсу на презентацију о Мачви (корелација историја и географија).
Сајт пројекта: https://zvucimogakraja2020.blogspot.com/