Јевремови дани у Јевремовој

У Основној школи „Јеврем Обреновић“ се годинама уназад традиционално обележавају Јевремови дани. Ове године почели су прославом Дана школе 18. марта представом „Оно као Ромео и Јулија“ за коју је сценарио и режију радила ученикца осмог разреда Јелена Илић.

У протеклом периоду одржано је више представа, јавних и огледних часова како у институцијама локалне средине: Шабачкој библиотеци, Музичкој школи, Музеју, Културном центру, тако и низом различитих активности у просторијама школе. Од понедељка реализују се: Поглед у мали кућни оглед и изложба од рециклажног материјала на платоу школе, у уторак је ликовна радионица и изложба ученичких радова „Чувајмо старе занате“, а у среду драматизација народне песме „Марко краљевич укуда свадбарину“.

Овогодишње обележавање Јевремових дана завршава се у четвртак 25. априла у Шабачком позоришту у 19 часова када је Вече страних језика за које су наставници енглеског, немачког и италијанског језика припремили три представе на страним језицима.