Обавештење за упис ученика у први разред

Школско подручје 2024/2025.

УПИС УЧЕНИКА У ПРВИ РАЗРЕД

Ош „Јеврем Обреновић“ у Шапцу

Упис првака почиње 1. априла и траје до 31. маја 2024. године.

1) до 1. фебруара текуће године родитељи ученика, који територијално не припада школи, подносе писмени захтев за упис у школу, секретару школе или административном раднику (захтеви се чувају у школи);

2) упис првака може да се врши у школи;

3) упис може да се врши и електронским путем, преко портала Е-управа, од 20. марта 2024. године

4) ако се упис врши директно у школи, процедура је следећа:

- родитељ долази до секретаријата, пријављује дете за упис и заказује термин за тестирање. За упис је потребно припремити ЈМБГ детета и родитеља као и број телефона и важећа адреса (радним даном од 08:00 до 14:00)

- у заказаном термину доводи дете у канцеларију стручне службе на разговор. Том приликом се изјашњавају и за продужени боравак.

*** Родитељи приликом уписа детета у школу не доносе ни један документ.

управа школе

Линк за портал еУпис је https://euprava.gov.rs/ .